top of page

Hayaller Kurulsun... Plânlar Yapılsın...

Eyleme dönüşen her şey önceden düşünülmüştür. Düşünülen bir çok şey önceden hayal edilmiştir.

Benim çocukluğumdan bu yana yapmaya devam ettiğim şeylerden birisidir: Hayal Kurmak. Yer, zaman, mekân hiç fark etmez. Kimi zaman vakit geçirmek için hayal ederim, kimi zaman kitap kurgusunu hayal ederim, kimi zaman tatilimde yapacaklarımı hayal ederim.

Çok iyi hatırlıyorum bir ara hayal kurmaya küsmüştüm. Hayal ettiğim her şey tam tersi olmaya başlamıştı. Ya da olmamıştı. Faturayı hemen hayal dünyama kesmiştim. Onu içimin derinliklerine gömmüş, üstüne de kilit vurmuştum. Gel zaman git zaman hiç aklımda yokken elime o kilidin anahtarı geçti. O zaman o kapıyı açmasaydım, hayal dünyamı serbest bırakmasaydım şimdi ne kitap yazabilirdim, ne çocuklarımla eğlenebilirdim, ne de kendimle yalnızken mutlu olabilirdim.

Anladım ki bir çok sorunun devası hayal kurmak... Mutlu olmak aslında çok zor değil. Bir şeyler üretmek çok zor değil. Yeni girişimlerde bulunmak çok zor değil. Aslında bir çok şey gerçekten "Zor Değil. "

Önce hayal et. Sonra hayalin üzerine düşün. Ardından hayaline hayat vermek için gayret et.

Hayal etmenin düşmanları da vardır: Korku, Tembellik, Küçümsemek...vb. Özellikle bu üçünden uzak durmayı başarabilirsen gelsin hayaller...

Ben de tam olarak şimdi yeni hayaller kuruyorum. Ardından alacağım kırmızı defterimi; düşünmeye, notlar tutmaya başlayacağım.

Gerçekleştirebilirsem bir gün "Işte o gün bahsettiğim hayalimdi," diye söylerim. Bir hayalimi daha gerçekleştirdim, diyerek kendimle gurur duyabilirim. O zaman yine bir hayalle kendimi ödüllendirebilirim.

Neden olmasın!

22 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

CEMRE

Comments


bottom of page