top of page

YAŞASIN UZAKTAN EĞİTİM!

Merhabalar herkese.


Uzun zamandır yine ortalarda görünmediğimin farkındayım. Ancak Masal Kız kitabını bitirmek ve böylece başladığım İngilizce kursuna odaklanmak istediğim için fazladan mesai hakkımı onlardan yana kullandım.


İngilizce çalıştığımı beni tanıyan herkes bilir. Bu konu benim baş belam haline gelmiş durumda. Ama bu yıl kararlıyım ve bu konuda kendimi ilerleteceğim. Tabii ki devam edecek ve konuşma düzeyine geleceğim. Sizleri bilmem ama ben şakır şakır İngilizce konuşan kişileri hep kıskanmışımdır. Evet evet, İtiraf ediyorum ki başarıyı kıskanıyorum. Ben de yapmak istiyorum, diyerek sonra yola koyuluyorum. (Şimdi olduğum gibi…)


İngilizce kursum uzaktan eğitim şeklinde veriliyor. Bu durum anılarımı depreştirdi. Şimdi diyeceksiniz ki uzaktan eğitim, son yıllarda parladı. Hangi anılardan bahsediyorsun, diye. Açıkçası benim yüksek lisans konum: Web Tabanlı Fen Bilgisi Eğitimi. Yani o zamanlar bu şekilde eğitim yokken, dünya bunu yeni yeni dile getirmeye başlamışken, ben ve değerli danışman hocalarımla bu konuyu seçmiştik. İyi ki de seçmişiz. Şimdi bu şekilde eğitim aldığımda gerçekten uzaktan eğitimin ne kadar yararlı, gerekli ve de önemli olduğunu daha iyi anladım.

En basit şekliyle anlatacak olursam, Uzaktan eğitim, internet üzerinden çevrimiçi ya da çevrimdışı bir şekilde, bir konu veya dalda eğitim alma şeklidir. Bu şekilde yüksek lisans eğitimleri de mevcut durumda. Çok az dalda da doktora eğitimi var. Diğer ülkelerde bu şekilde daha çok eğitim veriliyor. (Buradan uzaktan eğitim yoluyla Eğitim Bilimlerinde doktora programını da açmalarını istediğimi dile getirmek istiyorum, izninizle.)


Benim gibi neden birçok kişi bu şekilde uzaktan eğitim almak istiyor? Hemen kısaca kendimden yola çıkarak anlatayım. Tabii ki en önemli sebep: Zaman! Özellikle evliyseniz, çocuk ya da çocuklarınız varsa, çalışıyorsanız benim gibi ekstra ilgi alanlarınız yoksa bile çok da zaman kalmadığını biliyorum. Kalan zamanınızın ne kadar kıymetli olduğunu anlatmama gerek yok, sanırım. Hayatta en önemli, elinden kayıp gitmesini engelleyemediğiniz, kıymetini kaybetmeden bilmek zorunda kaldığınız sayılı değerlerden biridir; zaman. Ben de bu nedenle zamanımı iyi değerlendirmek adına uzaktan eğitim ile İngilizce açığımı kapatmaya çalışıyorum.


Tabii bu ödev verilemeyeceği anlamına gelmesin. Kitap yazma konusunu sekteye uğratan ödevler şu anda canıma okumak üzere efendim.


Olsun başarıya giden yolda yaşadığınız zorluklar; başarıyı kazandığınızda omuzlarınıza taktınız yıldızlardır.Bir sonraki yazıma kadar kendinize iyi bakın, iyi davranın…

20 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

CEMRE

bottom of page